Nowy e-book BDO a rynek e-commerce

Najnowszy przewodnik „BDO a rynek e-commerce”, który już od połowy sierpnia będzie dostępny na mojej stronie.

E-booka wydaję z moimi partnerami: Fundacja Kobiety e-biznesu, Moszna Zamek, producent kosmetyków LaJuu, SI Lingerie – producent damskiej bielizny oraz firma Veniss, produkująca perfumy do samochodów. Będzie to pigułka wiedzy w zakresie BDO dla wszystkich działających w sektorze on-line.

E-commerce, e-biznes, biznes on-line to najczęstsze określenia kupna-sprzedaży towarów i usług przez internet. Biznesy przechodzą do strefy on-line, a ostatnie lata pokazały nam, jak ważne jest nasze miejsce w sieci. Postęp technologiczny i pandemia sprawiły, że firmy przeniosły swoje marki do internetu.

Jak pokazują najnowsze raporty, do 2027 wartość rynku e-commerce w Polsce wzrośnie o ponad 94 mld zł do 187 mld zł[1]. Ponad połowa wzrostu będzie pochodzić z trzech kategorii: mody, elektroniki oraz zdrowia i urody.

Co znajdziesz w przewodniku?

Odpowiedzi na najczęstsze pytania z zakresu Bazy o produktach, opakowaniach i gospodarowaniu odpadami. E-book skierowany jest do przedsiębiorców działających na rynku e-commerce, m.in. prowadzących biznesy omnichannel jak i tylko sklepy internetowebranża beauty, fashion, usługi oraz sklepy z pamiątkami i voucherami.

Korzystając z tego opracowania, dowiesz się, co to jest Baza o produktach, opakowaniach i gospodarowaniu odpadami, czy masz obowiązek rejestracji, a jeśli tak, to jak jej dokonać, w jakim urzędzie należy uiścić opłatę i jak wypełnić wniosek.

W przewodniku znajdują się adresy urzędów marszałkowskich  z numerami kont, na które należy uiszczać opłaty rejestrowe i roczne. Znajdziesz tu także ważne akty prawne, na podstawie których należy przeprowadzić rejestrację. Przedstawione są również przykładowe zestawienia działów i jakie dane podmiotów powinny zostać zarejestrowane.

Dodaj komentarz